עסק עצמאי

יחידים – עסק עצמאי
אנו ערוכים למתן כל מגוון השירותים הדרושים ליחידים, עצמאים או מנהלי חברות, משלב פתיחת התיק במע”מ, מס הכנסה, ביטוח לאומי, ולכל הנדרש בתחום הנהלת החשבונות והכנת הדוחות השנתיים, הצהרות הון וכד’. משרדנו מטפל גם בתכנון הפעילות מבחינת מיסוי, ובייצוג של עצמאיים מול רשויות המס השונות.

עסק עצמאי יכול להירשם למשרדי מע”מ באחת מהאפשרויות הבאות:

דוחות שנתיים

הכנת הדוח השנתי על ההכנסה, טופס 1301, כולל שידור מקוון של הדוח, ודיווח מקוון של טופס 6111. הכנת הדוח מתבצעת תוך הכרת העסק של הלקוח, לצורך הצגת הנתונים העסקיים באופן אשר תואם את אופי העסק ואת דרישות רשויות המס. לקוחותינו מקבלים נתונים השוואתיים לשנים קודמות המאפשרים ניתוח ומעקב על הישגי העסק.

ראו גם דוחות שנתיים – עצמאים ושכירים
הערכות סוף שנת 2018 – עצמאים

הנהלת חשבונות

עוסק מורשה חייב בניהול ספרים כחוק. משרדינו מעניק שירותי הנהלת חשבונות ממוחשבת, הנעשים בהתאם להוראות ולחוקים, ובאופן שמאפשר קבלת דיווחים עדכניים כולל ניתוחים והשוואה עם שנים קודמות.
ראו גם ניהול חשבונות – של העסק/תאגיד

מס הכנסה - מקדמות, שומה והצהרת הון

מס הכנסה קובע את שיעור המקדמות לפי המחזור העסקי, מקדמות חד חודשיות או דו חודשיות. לגבי עסק קיים – נקבע שיעור המקדמות לפי המחזור העסקי (ההכנסות) בשנה הקודמת. לגבי עסק חדש – נקבע שיעור המקדמות בהתאם למחזור העסקי (ההכנסות) הצפוי של העסק . המחזור העסקי הצפוי נקבע בהתאם לענף לו בעל העסק שייך ולפי השערה של בעל העסק. על בעל העסק להגיש לפקיד השומה הצהרה על המס המשוער שהוא עשוי להתחייב בו עם התשלום הראשון של המקדמות.
לאחר הגשת הדו”ח השנתי למס הכנסה תתבצע שומה זמנית ולאחר מכן שומה סופית על ידי מס הכנסה. אם יתברר שהסכום ששולם באמצעות המקדמות עלה על גובה המס שעליו היה לשלם, הוא יקבל החזר ממס הכנסה תוך 90 ימים מיום הגשת הדו”ח השנתי. אם לא, יהיה עליו להשלים את היתרה למס הכנסה ואף יחויב בריבית והצמדה.
פקיד השומה נוהג לדרוש, אחת למספר שנים, הגשת הצהרת הון.
ראו גם הצהרת הון – הצהרה על סך הנכסים וההתחייבויות

דיווחים תקופתים לרשויות

אנו מבצעים את הדיווחים התקופתיים הנדרשים למס ערך מוסף, כולל דיווח של מע”מ מקוון (pcn874), דיווח על מחזור מקדמות, דיווח טופס 856 מקוון וכד’.

הכנת משכורות

הכנת חישובי שכר, כולל הפקת תלושי שכר, דיווחים לקופות פנסיה, קרנות השתלמות, רשויות המס וביטוח לאומי. מתן מענה לשאלות מעסיקים בתחום חוקי העבודה-חופשה, הבראה, תנאים סוציאליים הנדרשים לפי חוק, פיצויי פיטורין וכד’. הגשת טופס 126-דוחות שכר שנתיים מקוונים.
ראו גם חשבות שכר – משכורות

ביטוח לאומי לעוסק עצמאי

לעניין ביטוח לאומי צריך להגדיר את מעמדו של הנישום כעצמאי ו/או כשכיר או שאינו עונה להגדרה. בנוסף, צריך לקבוע את ההכנסה הצפויה מהעיסוק כעצמאי ולשלם מקדמות חודשיות לביטוח לאומי כפי שנקבעו על ידי המוסד לביטוח לאומי בהתבסס על ההכנסות שהוצהרו בפתיחת העסק ו/או במהלך הפעילות העיסקית.

עובד עצמאי יחשב מי שעוסק במשלח ידו ועונה על אחד מהתנאים האלה:

ביטוח לאומי מקבל את נתוני ההכנסה מהדוחות שהוגשו למס הכנסה ועל פיהם נעשה תחשיב החבות בביטוח לאומי.

חשוב לציין כי המקדמות לביטוח לאומי משקפות את ההכנסה הצפויה והן קובעות את בסיס הפיצוי שיתקבל מביטוח לאומי בגין תאונת עבודה, נכות מתאונת עבודה, ועוד.

קישור לאתר של המוסד לביטוח לאומי

תכנון וייצוג

אנו עוסקים ביעוץ לפני פתיחת התיק כעוסק, ובפתיחת התיקים ברשויות המס השונות (מס הכנסה, מע”מ וכו’). ראו גם פתיחת תיק ברשויות המס.

אנו עומדים לרשות לקוחותינו גם במענה טלפוני מהיר לשאלות בתחומים שונים, לפי הצורך. וכן לפגישות מעקב ובקרה עם הלקוח מתבצעות במהלך השנה, לצורך מענה לשאלות שמתעוררות אצל הלקוח ותכנון הפעילות להשגת תוצאות עסקיות מיטביות.

משרדנו מטפל בייצוג הלקוח מול הרשויות השונות וטיפול בכל נושא הקשור בכך, באופן שוטף. אם הנכם עומדים בפני פתיחת עסק חדש, או הרחבת העסק הקיים, או שהנכם מחפשים משרד רואי חשבון מקצועי ובעל ניסיון, נשמח אם תצרו איתנו קשר לצורך תיאום פגישת ייעוץ חינם.
ראו גם ייעוץ ותכנון מס

השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם!